Amikor a kicsik fejlesztéséről beszélünk, mindig valamilyen részképesség előmozdítására törekszünk. A részképességek az agy más-más területeihez kötődnek, előmozdításuk tehát egy-egy agyterület stimulálását jelenti. Egy kisgyermek minél többféle feladattal találkozik, amelyek megoldásához különböző részképességek szükségesek, annál nagyobb jártasságot szereznek a gyakorlások, ismétlések során, az egyes területeken. Nem mindegy, hogy egy gyermek már 1-2 évesen is találkozik a formafelismeréssel, a ceruzafogással vagy éppen a konstruktív építőkockákkal.
A figyelem, a koncentrálóképesség, a beszéd, a finommozgások, a gondolkodási műveletek (analízis, szintézis, logika, összefüggés-keresés, ok-okozat), a memória és sorolhatnánk azok a részterületek, amelyek összességéből tevődik össze a szellemi teljesítmény. Ha valamely részképességről kiderül, hogy gyengébb az elvártnál, tudatos és stratégiaszerű fejlesztésre van szükség annak érdekében, hogy a lemaradás megszűnjön.
Azok a szülők, akik rendszeresen foglalkoznak gyermekükkel, észreveszik a hiányosságokat, és erősíteni tudják a gyengébb területeket.
Ám erre csak a Tudatos Szülő képes.
Webáruházunkban részképességek fejlesztésére bontva megtalálja a különböző játékokat.
Deákné B. Katalin